Sunucu ve Veri Depolama Sistemleri

Sunucu ve Veri Depolama Sistemleri

SİZİ ARAYALIM

Basit iş yüklerinden performans gerektiren kritik iş yüklerine kadar firmaların ihtiyaç duydukları uygulamalara ve performansa yönelik ölçeklenebilir sunucu ve depolama çözümleri sunuyoruz. Daha da önemlisi müşteri ihtiyaçlarını derinlemesine analiz ederek müşterilerimizin kritik iş süreçlerine verimlilik kazandırıyoruz.  

Kritik iş uygulamaları ve veri yönetimi için doğru sunucu ve depolama çözümlerinin seçilmesi hem iş sürekliliği hem de veri güvenliği açısından çok önemlidir.
Bilgiye kesintisiz ve anında ulaşmak ve bunları etkin bir şekilde yönetmek günümüzde artık bir zorunluluktur.

ENA ICT, müşteri ihtiyaçlarını doğru adresleyerek kritik iş süreçlerine verimlilik kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiği sayısız projede ölçeklenebilir, kaynakların verimli kullanıldığı, kritik verilerin etkin şekilde korunduğu, veri depolama kapasitesinin kolay ve esnek yönetildiği, çözümler üretmiştir.

Veri Depolama, verilerinize kolayca erişebileceğiniz güvenli bir yerde tutma eylemidir.

Depolama alanındaki dosyalar, düzenli olarak eriştiğiniz ve değiştirdiğiniz dosyaların çalışan kopyaları olmalıdır.
Depolama ve yedekleme uygulamaları, donanım arızası, doğal afet veya dosya bozulması nedeniyle kritik verilerinizi korumaya yardımcı olur.

Günümüzde Cloud (Bulut) üzerinde yapılan depolama oldukça önem kazanmaya başlamıştır.
Bulut depolama, işletmelerin veri merkezinde bulunan datalarına internet erişimi olan herhangi bir bilgisayardan erişebildikleri depolama alanlarıdır. 

Bulut depolama, hırsızlık, doğal afet (sel, yangın vb.) olaylardan ve felaketlerden etkilenmez.
Verileriniz heryerden ulaşılabilir ve güvendedir.

Veri depolama konusunda hizmet verdiğimiz çözüm ortaklarımız şöyledir:

HPE
Dell/EMC
NetApp
IBM

Günümüzde tartışmasız bir şekilde verinin bu kadar önemli olduğu koşullarda, verinin yedeklenmesi (backup) ve felaket anında alınan yedeklerden verinin hızlıca geri dönülmesi (restore), çok daha büyük öneme sahip bir hal almıştır.

İşletmeler için oluşabilecek bir veri kaybının ardından çok hızlı bir şekilde veriyi tekrar geriye döndürmek ve ulaşılabilir hale getirmek kurumlar için hem maddi hem de manevi zararların önüne geçebilmek için tek çözümdür.

 ENA ICT yedekleme ve replikasyon çözümleriyle işletmenizin yedekleme (backup) ve yedeği sorunsuzca geri döndürebilme (restore)  politikalarını marka, donanım, yazılım ve teknoloji bağımsız olarak analiz eder, raporlar, projelendirir ve kurulumlarını gerçekleştirir.

Müşterilerimizin öncelikleri sektörel bazda farklılıklar göstermekle birlikte işletmelerin ortak beklentileri aslında çok yakından birbirleriyle örtüşmektedir.

Yüksek erişilebilirlik,

Yönetilebilirlik,

Bulut mimarisi desteği,

Ölçeklenebilir olması,

Günümüzde geleneksel veri depolama ünitelerinin yerini yönetilebilir, verimli, yüksek performans sağlayabilen akıllı veri depolama ürünleri almaktadır.

ENA ICT tüm bu beklentileri karşılayacak şekilde farklı üreticilerle üst düzey iş ortaklıkları yaparak müşterilerine kesintisiz bir çalışma ortamı sağlarken, fiyat ve performans anlamında da en doğru ürün/çözümü analiz ederek müşterilerine hizmet verir.